background

TECHEL Hakkında


TECHEL 2013 yılında Elvin Tekstil A.Ş‘nin kompozit takviye sektörüne ithafen oluşturduğu bir marka ve bölüm olarak doğmuştur. 2016 yılında bağımsız bir firma olarak faaliyetine özellikle yapı güçlendirme ve kompozit takviye malzemeleri alanında devam etmeye başlamıştır. Kısa sürede bünyesinde bulunan tecrübeli mühendis ekibi ile birçok güçlendirme projesine imza atmış ve başarılı referanslar elde etmiştir. TECHEL, teknik malzeme üretimini ve isteğe bağlı olarak teknik uygulama hizmetini bir arada sunarak, inşaat sektöründe fark yaratan bir yaklaşım ile değerli iş ortaklarına hizmet ve ürün sunmaya devam etmektedir.

TECHEL; 21. yüzyılın mucizevi malzemesi karbon lifli polimerlerle yapısal onarım ve güçlendirme konusunda uzman ve lisanslı uygulamacıdır. Konutları, fabrika binalarını, toplu yaşam alanlarını, köprü ve viyadükleri ve tarihi yapıları, FRP (karbon ve cam lifli polimerler) sistemler ile güçlendirmekte veya yük taşıma kapasitesinin arttırılmasını sağlamaktadır. TECHEL inşaat malzemeleri pazarlaması ve uygulamasının yanısıra, resmi ve özel sektörlerde konut ve fabrika inşaatları ile depreme karşı yapı onarım ve güçlendirmeleri konularında komple taahhütler gerçekleştirmektedir.

TECHEL; olası bir depremde yapıların sıfır veya minimum can kaybı veya zararla depremi atlatmasını taahhüt etmektedir.

Kullanılan sistem sayesinde yıkıp yeniden yapmak yerine; daha ekonomik yöntemler ile insanlar evlerinden çıkmadan ve fabrikada üretim devam ederken yapıları güçlendirmek mümkündür.

FRP uygulamalarında kullanılan karbon ve cam kumaşlar ve epoksi sistemleri TECHEL markası aldı altında, %100 yerli olarak üretilmektedir.

TECHEL uygulamaları uluslar arası normlarda, teknik şartnamelere uyumlu, üniversiteden onaylıdır.

FRP (Lifli Polimer Sistemi) güçlendirme uygulamalarında; sahada çekme-koparma (pull-off) testleri ve laboratuvarda kupon çekme deneyleri uluslararası teknik şartnamelere uygun ve üniversitelerden onaylı olarak yapılmaktadır.

TECHEL, Elvin Tekstil San. ve Tic. A. Ş.’nin tescilli markasıdır. Firmamız 1999 yılında ISO 9001 belgesini almıştır. 2007 yılında aldığı “EFQM Yerel Kalite ve Başarı Ödülü” ve 2008 yılında aldığı “EFQM Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi” kaliteye verdiği önemin bir göstergesidir. AR-GE’nin geleceğe yatırım yapmak olduğuna inanan firmamızın, kendi bünyesinde geliştirdiği patentli ürünü ile 2009 yılında aldığı TÜBİTAK-TÜSİAD-TTGV tarafından verilen “Yenilik ve Teknoloji Ödülü” AR-GE’ye verdiği emeğin karşılığıdır.

image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçin!